Czym jest konfekcjonowanie produktów i kto to robi?

Postby teolog » Thu May 18, 2017 10:08 pm

Tak jak w temacie. Czym jest konfekcjonowanie produktów? Na czym to polega, kto z tego korzysta i czemu to ma służyc?
teolog

Postby cyklistka » Fri May 19, 2017 12:32 am

To określenie z branży logistycznej. Zasadniczo chodzi o to, że dostarczasz do magazynu towar w opakowaniach zbiorczych i dajesz im zlecenie na wykonanie nowych opakować, etykiet, ulotek lub innych dodatków i ponowne zapakowanie produktów już w nowe opakowania jednostkowe. Z tego typu usług korzystają producenci, hurtownicy i mniejsi dystrybutorzy, na przykład sklepy internetowe.
cyklistka

Postby teolog » Fri May 19, 2017 3:04 am

Nie wiem czy dobrze zrozumialem. Czyli na przykład mam firme, ktora produkuje zabawki. Ja tych zabawek sam nie pakuje, tylko w wysyłam do firmy zewnętrznej, która wykonuje opakowania i pakuje te zabawki do takich pojedynczych opakowan. Dobrze zrozumialem?
teolog

Postby cyklistka » Fri May 19, 2017 5:10 am

dobrze
cyklistka

Postby teolog » Fri May 19, 2017 7:05 am

Sorry, ale jaki to ma sens? Nie lepiej samemu pakowac towar. Przecież w ten sposob powiększa się tylko koszta.
teolog

Postby SilnaRopucha » Fri May 19, 2017 9:09 am

Z takiej usługi bardzo czesto korzystają importerzy, którzy nie mają magazynów i możliwości do samodzielnego przepakowywania towarów lub jest to dla nich zwyczajnie nieopłacalne. Wtedy konfekcjonowanie produktów staje się naprawdę atrakcyjną opcją. Może zajrzyj sobie na tę stronę multilogistyka.com/uslugi/konfekcjonowanie/. Masz tam sporo informacji o konfekcjonowaniu produktów, o tym czym jest sam proces i kto z tego typu usług najczęściej korzysta.
SilnaRopucha

Postby teolog » Fri May 19, 2017 10:10 am

No dobra, a czy to konfekcjonowanie dotyczy też sklepów internetowych. Czy sklep internetowy może trzymac towar w zewnetrznym magazynie i jak przychodzi zamówienie to oni ten towar zapakują i od razu wyślą do adresata.
teolog

Postby SilnaRopucha » Fri May 19, 2017 10:44 am

Część firm swiadczy tego typu usługi. Nie wiem dokładnie czy ta firma multilogistyka.pl realizuje tego typu usługi, ale wiem że oni zajmują się całością procesów logistycznych określanych mianem copacking, czyli przepakowywaniem produktów do opakowan jednostkowych, lącznie z opcja wykonania opakowań, wydrukowania etykiet, kodów kreskowych itd.
SilnaRopucha

Return to Offtopic