Jak radzić sobie z odleżynami u starszej osoby?

Postby Wiosenka » Tue Nov 08, 2016 3:06 am

Czy znacie ludzie jakieś skuteczne sposoby na radzenie sobie z problemem odleżyn u starszej osoby? Tryb życia to niestety dzisiaj już tylko leżenie i raczej nie ma nadziei na to, że coś w tej kwestii się zmieni…osoba jest obłożnie chora i nie wiem jak sobie z tym problemem poradzić.
Wiosenka

Postby wdowa » Tue Nov 08, 2016 4:23 am

Przede wszystkim warto postarać się o to żeby ta osoba nie leżała w jednej tylko pozycji, przekładać od czasu do czasu. Koniecznie trzeba też często zmieniać prześcieradło, powinno być przewiewne oraz czyste no i do tego konieczne jest regularne mycie takiej osoby bo to utrudni pojawianie się odleżyn.
wdowa

Postby Carla » Tue Nov 08, 2016 5:46 am

A nie myślałaś o specjalny materacu chroniącym właśnie przed tym? Ja nie wiem do końca jak on działa, ale moja mama ma poduszki przeciwodleżynowe, które naprawdę doskonale się sprawdzają. Zobacz sobie co oferuje ten sklep RehaFund, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego bo mają spory wybór różnych akcesoriów tego rodzaju.
Carla

Postby pingwin_wietrzy_iglo » Tue Nov 08, 2016 8:43 am

Z tego co ja się orientuję to jeszcze dodatkowo chyba sa specjalne maści dla takich właśnie osób, które utrudniają powstanie tego problemu. Ja nie wiem czy to brak powietrza na skórze powoduje powstawanie odleżyn?
pingwin_wietrzy_iglo

Postby Wiosenka » Tue Nov 08, 2016 9:09 am

właśnie zastanawiałam się nad zakupem takiego materaca, ale nie byłam pewna czy to jest skuteczne. Co do maści to nie słyszałam, a zmiana pozycji jest regularna, jakby nie to to już dawno byłaby masakra normalna. Mycie nie jest łatwe bo osoba jest bardzo ciężka, ale saramysię jak możemy.
Wiosenka

Postby Maverick » Tue Nov 08, 2016 9:40 am

Ja tam ostatnio niedrogo wypożyczałem koncentrator tlenu i na pewno profesjonalnie działają, więc z powodzeniem możesz się tam zaopatrywać.
Maverick

Return to Offtopic