Jakie są objawy uszkodzenia tylniej belki?

Postby mario » Tue Oct 18, 2016 7:26 pm

Od pewnego czasu słusze jakieś dziwne zgrzyty dobiegające z tyłu pojazdu, co to może być? Kolega mówi, że to coś z tylną belką, podobno w Peugeotach to norma. Da się to jakoś sprawdzić bez wjeżdżania na kanał?
mario

Postby adik » Tue Oct 18, 2016 8:41 pm

Nie chcę cie martwić ale bardzo prawdopodobne, że Twój kolega ma racje. Takie zgrzyty to własnie typowy objaw uszkodzenia belki, zwłaszcza jeśli masz starszy model Peugeota.
adik

Postby mario » Tue Oct 18, 2016 10:22 pm

Ile może kosztować naprawa? Widziałem w ogłoszeniach, że sprzedaje się belki po regeneracj, warto coś takiego kupić?
mario

Postby adik » Wed Oct 19, 2016 12:34 am

Najpierw podjedź na warsztat i dopiero jak bedziesz wiedział co jest przyczyną zgrzytów to będziesz zastanawiał się co zrobić dalej. Niw wiem skąd jestes, ale jak masz blisko do Poznania, to zajrzyj sobie na te strone serwisautfrancuskich.pl/regeneracja-tylnej-belki-poznan/. Na stronie znajdziesz cennik za regenerację tylnej belki dla różnych modeli aut francuskich i informacje o co z tym wogole chodzi. Ta firma ma też swoje odziały w innych dużych miastach, więc możesz ich znalexc tez poza Poznaniem.
adik

Postby marysia » Wed Oct 19, 2016 3:20 am

Też miałam takie zgrzyty w Peugeocie 206 się wystarszyłam, od razu pojechałam do serwisu i werdykt był jednoznaczny, belka do regeneracji. Sześćset złoty mnie ta nieprzyjemność kosztowała, ale teraz autko ładnie się prowadzi no i nic nie zgrzyta.
marysia

Postby mario » Wed Oct 19, 2016 5:33 am

Ja jestem akurat z Krakowa. Możecie polecić jakiś warsztat z Krakowa?
mario

Postby Qlop » Wed Oct 19, 2016 6:03 am

Jak będziesz chciał naprawić auto to wybierz warsztat, który zna się na francuskich autach, a najlepiej taki, który codziennie regeneruje tylne belki w Krakowie oczywiście we francuskich autach. Dzięki temu będziesz miał większą pewnośc, że auto naprawią Ci dobrze i po kilku tygodniach i tak nie będziesz musiał inwestować w nową belkę.
Qlop

Postby Maverick » Wed Oct 19, 2016 7:24 am

Typowe objawy to zgrzyty o których wspomniałeś, nieco zmieniona geometria kół, w skrajnych przypadkach obcieranie opony o nadkole. Jak nie zrobisz tego w miarę szybko, to będziesz musiał wydac znacznie więcej kasy na dodatkowe naprawy kolejnych elementów zawieszenia. Jak czujesz stukanie, jedź na warsztat, nie ma co czekać.
Maverick

Return to Offtopic