Materace ortopedyczne.

Materace ortopedyczne.

Postby bananiara » Wed Oct 19, 2016 4:45 am

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś materaca ortopedycznego dla swojej babci – ostatnio bardzo narzeka na słaby sen i wydaje się nam, że to w pewnej części wina jej materaca. Nie może się wygodnie ułożyć. Słyszałam, że są dostępne jakieś specjalne pianki czy coś takiego, co dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i nie uwiera, a więc też nie obciąża stawów i kręgosłupa… wiecie coś na ten temat?;)
bananiara

Materace ortopedyczne.

Postby mario » Wed Oct 19, 2016 7:12 am

ja wiem, zainwestowaliśmy u siebie w domu w materace lateksowe 160x200 i one właśnie mają właściwości ortopedyczne. Są bardzo wygodne.;) warto wydać trochę więcej i kupić coś lepszej jakości, to ma spore znaczenie dla zdrowia. Tym bardziej dla Twojej babci, która pewnie ma już trochę lat.:)
mario

Materace ortopedyczne.

Postby adik » Wed Oct 19, 2016 8:05 am

ja przy okazji dodam jeszcze, że i materac antyalergiczny może bardzo ułatwić życie – śpi się lepiej, bo się lepiej oddycha… nie wiem co konkretnie dolega Twojej babci, ale pod tym kątem też warto zerknąć. Na pewno dobre materace ortopedyczne bardziej pozwalają ciału odpocząć. Pamiętaj też, że przyczyn bezsenności może być wiele.;) Niech babcia wypije sobie jakąś meliskę przed snem, też dodatkowo działa na spanie.
adik

Return to Pomoc w sprawach wszelakich