Co grozi za nielegalny przewóz ludzi za granicę?

Postby teolog » Mon Oct 17, 2016 9:28 pm

Moim zdaniem to on taki niezorientowany do końca to nie mógł być…
teolog

Postby adik » Mon Oct 17, 2016 9:38 pm

Był czy nie był póki co zgodnie z artykulem 264 i 264 a Kodeksu karnego, kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a kto umożliwia nielegalny pobyt w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej lub ułatwia innej osobie pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom może liczyć na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ale jest jeszcze jedna opcja – może zdarzyć się tak, że jeśli nie osiągnął korzyści majątkowej, to sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a sa przypadki, ze także odstępuje od wymierzenia kary. Tu jednak musiałby mieć naprawdę dobrego adwokata. Pytalem skad jest, bo ja też jestem z Lodzi i jedyna kancelaria prawna jaką znam to ta: http://www.lodz-adwokat.pl/prawo-karne. Przestępczosc gospodarcza to już zawsze grubsza sprawa. Czytam sporo na ten temat, bo wlasnie jestem na studiach prawniczych, co prawda w Warszawie, ale docelowo chciałbym wrocic o Lodzi. Prawo karne mnie bardzo interesuje i rozne występujace w nim casusy. W tej sytuacji, jeśli rzeczywiście był czlonkiem zorganizowanej grupy przestępczej będzie pewnie dluzszy proces. Bo zapewne ten incydent nie był jedyny w ich karierze. Jeśli faktycznie nie odniosł zadnej korzyści finansowej, to może wyjdzie z tego bez szwanku. Wszystko w rękach teraz dobrego adwokata.
adik

Postby wdowa » Mon Oct 17, 2016 10:22 pm

z tego co na razie wiem, to twierdzi, ze nie dostal za to zadnych pieniędzy, a cala sprawę został wrobiony, dziwnym trafem nagle miał szybko zastapic innego kolege, który nie mogl akurat jechac do Austrii. A on potrzebuje kasy, bo jest jedynym żywicielem rodziny. Cieszyl się, ze ma dobrze platna prace i wracal praktycznie na każdy weekend. A tu się okazało, ze to była tylko przykrywka….Teraz ma podwójny problem – brak kasy i wyrok w powietrzu.
wdowa

Postby adik » Tue Oct 18, 2016 1:08 am

Spokojnie, to wiesz na razie ty i pewnie jego najbliżsi. Ma już adwokata?
adik

Postby wdowa » Tue Oct 18, 2016 2:03 am

No jeszcze nie, obiecalam, ze mu pomoge na w tej kwestii. Dlatego wlasnie pytam jakie sa szanse i gdzie w razie czego szukac pomocy.
wdowa

Postby adik » Tue Oct 18, 2016 3:02 am

to już wiesz, co robić – dobry karnista i do dziela, czas działa na jego niekorzyść.
adik

Postby teolog » Tue Oct 18, 2016 4:46 am

Myslalem, ze takie historie zdarzaj się raczej w filmach, a tu proszę … Sam jeżdże tirem po całej Europie i teraz napedzilas mi strachu. Już nikogo chyba nie wezme na stopa…
teolog

Postby pingwin_wietrzy_iglo » Tue Oct 18, 2016 6:37 am

Nie popadajmy w schize! Przecież takie afery zdarzają się raz na jakiś czas.
pingwin_wietrzy_iglo

Previous

Return to Pomoc w sprawach wszelakich