Temat: Kotły z podajnikiem – pic, czy faktyczne udogodnienie?

Postby teolog » Fri Oct 14, 2016 2:26 am

Hej! Wśród moich znajomych rozgorzał spór o to, jakie kotły węglowe są lepsze (wiem, wiem, jakby lepszych tematów nie mieli) Jeden kolega obstawał za tym, że kotły weglowe z podajnikiem to nie tylko wygoda, ale i realna oszczędność. Drugi z kolei twierdził, że to rozwiazanie tylko dla tych, co im się zadków nie chce ruszyć. A jak to jest rzeczywiście?
teolog

Postby pingwin_wietrzy_iglo » Fri Oct 14, 2016 3:43 am

Jedno i drugie rozwiązanie (tj piece zasypowe i z podajnikiem) mają swoje plusy. Jednak zdecydowanie jest to ekonomiczne rozwiązanie. Dlatego, że piec podaje dokładnie tyle węgla, ile potrzebuje. Pod linkiem znajdziesz więcej informacji o tym, jakie są cechy obu rodzajów kotłów CO. Jak sobie samemu przejrzysz, to będziesz wiedział ;)
pingwin_wietrzy_iglo

Postby krateczka » Fri Oct 14, 2016 4:28 am

A ja wtrącę z innym pytaniem. Bo zastanawiam się, czy mając piec węglowy mogę zainstalować panele słoneczne. Wiecie, by ogrzewał wodę itp. Jak uważacie?
krateczka

Postby pingwin_wietrzy_iglo » Fri Oct 14, 2016 6:10 am

Z tym także nie ma problemu :) Zresztą o zestawach solarnych możesz dowiedzieć się więcej pod adresem http://galmet.com.pl/pl/kategorie/zestawy-solarne i ich możliwym połaczeniu z innymi urządzeniami grzewczymi.
pingwin_wietrzy_iglo

Return to Pomoc w sprawach wszelakich