Page 1 of 1

Co można wziąć w leasing?

PostPosted: Fri Oct 21, 2016 12:39 am
by krateczka
Jak w temacie. Co można wziąć w leasing na firmę? Zastanawiam się nad kupnem sprzętu, ale kolega podpowiada mi, że najlepszym wyjściem byłby leasing, gdyż nie opłaca się brać kredytu. Jaki sprzęt mogę w ten sposób otrzymać?

Co można wziąć w leasing?

PostPosted: Fri Oct 21, 2016 3:06 am
by DonaldDuck
Odpowiedź brzmi krótko, to znaczy każdy. Jest mnóstwo firm leasingowych, które wynajmują sprzęt i w ten sposób zarabiają, od maszyn i urządzeń przemysłowych, po sprzęt biurowy czy IT, maszyny budowlane, komputery itd. Krótko mówiąc wszystko. Najłatwiej oczywiście o te maszyny, na które jest popyt, również na używane, bo firmy potem taki sprzęt odsprzedają i kupują nowy.

Co można wziąć w leasing?

PostPosted: Fri Oct 21, 2016 3:22 am
by bananiara
Możesz sobie wziąć w leasing nawet całą liniię technologiczną czy przemysłową, o ile oczywiście masz odpowiednie warunki finansowe.

Co można wziąć w leasing?

PostPosted: Fri Oct 21, 2016 4:32 am
by duszyczka
Zgadza się, jest to w zasadzie wszystko, ja niedawno brałam sprzęt komputerowy. Jeśli chodzi o leasing maszyn to nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o typ sprzętu.

Co można wziąć w leasing?

PostPosted: Fri Oct 21, 2016 5:30 am
by BlackSword
To się na pewno opłaca, zarówno nowym, jak i już działającym firmom, zwłaszcza że oprócz tego, że dostajesz sprzęt od ręki nie musząc brać kredytu, to jeszcze sobie wszystkie wydatki związane z leasingiem wrzucasz w koszty. Tym sposobem możesz wyjść praktycznie na zero. Poza tym formalności są prostsze, bo nie ma tu decyzji kredytowej uzależnionej od biku, wymagania jeśli chodzi o zdolność finansową są też o wiele mniejsze, niż przy kredytach. No i później możesz wykupić użytkowany sprzęt.

Co można wziąć w leasing?

PostPosted: Fri Oct 21, 2016 6:26 am
by tenisista
Ogólnie firmy leasingowe mają kontakty z dostawcami i dzięki temu mogą sprzęt nabywać po cenach hurtowych, więc sam jego koszt już na wstępie jest niższy.