Jak wygląda praca opiekunki w Niemczech?

Postby Carla » Fri Feb 10, 2017 1:29 am

Proszę o absolutnie szczere odpowiedzi, bo ja traktuję sprawę bardzo poważnie. Jak wygląda praca opiekunki seniora w Niemczech zazwyczaj? Chcę zacząć taką pracę, ale jeszcze nie jestem w 100% pewna, bo czasem te ogłoszenia są tak mało dokładne, że tak na serio to nie ma się pojęcia, jakie obowiązki czekają na miejscu. Nie chcę się wpakować w obowiązki ponad moje siły, ani tym bardziej być traktowana jak służąca. Na co się nastawić? Co zazwyczaj robi taka opiekunka?
Carla

Postby Pacynka » Fri Feb 10, 2017 3:11 am

Ech, zadajesz trudne pytania. Ja na przykład głównie oddaję leki, wykonuje zastrzyki itd., nie zajmuję się domem, tylko typowo pielęgniarskimi działaniami. Oczywiście to nie jest łatwe, ale też nie wykracza poza normalne obowiązki pielęgniarki w szpitalu
Pacynka

Postby Carla » Fri Feb 10, 2017 4:06 am

Nie, nie! Mi chodziło właśnie o coś zupełnie odwrotnego! Ja nie mam nic wspólnego z medycyną i raczej chodzi mi właśnie o takie obowiązki typowej opiekunki, a nie pielęgniarki.
Carla

Postby WrednaRuda » Fri Feb 10, 2017 4:40 am

Jak tak, to może ci się przyda ten: laxocare.pl/praca-opiekunki-niemczech/ artykułu, który jakiś czas temu znalazłam na stronie pośrednika pracy dla opiekunek osób starszych. Całkiem dokładnie tam jest przedstawione, jak wygląd typowy dzień osoby zatrudnionej na takim stanowisku. Oczywiście to się może nieco różnić, bo wszystko zależy od stanu zdrowia tej osoby którą się zajmujesz, ale zasadniczo to tak przebiego.
WrednaRuda

Postby Wiosenka » Fri Feb 10, 2017 7:32 am

No jak ja w ten sposób zarabiam, jeżdżąc z Laxo Care Sp. z o.o., to zazwyczaj wygląda w ten sposób, że przez miesiące mieszkam u niemieckiej rodziny, a potem wracam na tydzień do Polski. Jak tam jestem to codziennie przygotowuje śniadanie, obiad i kolacje, czasem też jakiś deserek, jak mam ochotę. Z panem Ralfem sporo rozmawiam, czasem wychodzimy na krótki spacer, pomagam mu w myciu trochę no i daje leki. Właściwie to wszystko, nie jest trudno, a mam dużo satysfakcji
Wiosenka

Postby SilnaRopucha » Fri Feb 10, 2017 9:19 am

To w sumie ja mam praktycznie tak samo, tylko że każdego dnia po obiedzie przychodzi pielęgniarka Niemka i ona podaje wszystkie lekarstwa, robi zastrzyk i jeszcze wykonuje z nim ćwiczenia rehabilitacyjne. Ja raczej jestem od towarzystwa i takiej doraźnej pomocy
SilnaRopucha

Return to Babskie sprawy