Page 1 of 1

Egzamin CAE – speaking test

PostPosted: Sun Mar 27, 2016 4:29 am
by Maverick
Czy może mnie ktoś poratować informacjami na temat tego jak wygląda druga część egzaminu CAE Cambridge English? Jestem w trakcie przygotowań i potrzebuję kilku danych i porad jak to wygląda od środka.

Egzamin CAE – speaking test

PostPosted: Sun Mar 27, 2016 5:21 am
by krateczka
Hej, a nie możesz zgłosić się do ośrodka egzaminacyjnego, których w Polsce trochę jest. Tam przygotują Ciebie stricte do egzaminu i udzielą wszelkich porad. Jednym z moich ulubionych jest CAE British Council mający trzy autoryzowane ośrodki na terenie Polski.

Egzamin CAE – speaking test

PostPosted: Sun Mar 27, 2016 6:30 am
by Maverick
Niestety ta opcja odpada. Po pierwsze najbliższe centrum szkoleniowe mam ponad 100km od miejsca zamieszkania, a po drugie pracuję i technicznie nie dałbym rady dojeżdżać. Pozostanę przy samodzielnej nauce. Idzie mi całkiem dobrze i to jest dla mnie optymalne rozwiązanie.

Egzamin CAE – speaking test

PostPosted: Sun Mar 27, 2016 8:58 am
by teolog
Cześć. W drugiej części Cambridge English: Advanced dostaniesz kawałek papieru z 3 zdjęciami na nim. Zdjęcia są prawie zawsze o ludziach. Trzeba opisać dwa z tych obrazów i masz na to jedną minutę. Następnie egzaminator poprosi drugiego kandydata o opisanie zdjęć. Następnie drugi kandydat będzie musiał rozmawiać przez chwilę na temat kilku innych zdjęć, a Ty zostaniesz poproszony o zadanie pytania do tych zdjęć. Na egzaminie CAE Cambridge English: Advanced technika odpowiedzi na kolejne pytanie jest taka sama jak w części Speaking - zareagowanie w około 3 zdaniach i wykazanie się swoim słownictwem. W tej części skup się na tym, co masz do powiedzenia bo masz tylko 60 sekund. Na egzaminie, nie dostaniesz dodatkowego czasu na planowanie i sporządzanie notatek. (Kiedy już zapoznasz się z poradami, pamiętaj, aby oglądać filmy treningowe oraz te, które pokazują jak taki egzamin wygląda w praktyce).

Egzamin CAE – speaking test

PostPosted: Sun Mar 27, 2016 9:09 am
by Maverick
Wszystko podane jak na tacy. Dzięki. Podejrzewam, że sam zdawałeś ten egzamin skoro tak dobrze o nim wiesz.